2017. gadā British Council pārstāvniecība Latvijā uzsāka sadarbību ar Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociāciju, lai veicinātu šīs tēmas popularizēšanu visā Latvijā.
Šo divu gadu laikā izveidots īpašs Sociālās uzņēmējdarbības vēstnieku tīkls, kurš apvieno vairāk nekā 40 aktīvus cilvēkus no Latvijas reģioniem.
Pateicoties British Council atbalstam ir iespēja organizēt ne tikai mācības, izglītojot vēstniekus par sociālās uzņēmējdarbības tēmām, veidojot viņus par vietējās kopienas līderiem sociālās uzņēmējdarbības jomā, bet arī atbalstīt dažādu pasākumu organizēšanu reģionos, sadarbojoties gan ar pašvaldībām, gan NVO. Aktīvais vēstnieku darbs ir mudinājis pašvaldības aicināt iesaistīties sociālās uzņēmējdarbības aktīvistus vietējā dzīvē. Informācijas izplatīšana par sociālo uzņēmējdarbību ir veicinājusi pozitīvu komunikācijas ietekmi. Turklāt sociālās uzņēmējdarbības vēstnieku darbs ir veicinājis izpratni par sociālo uzņēmējdarbību reģionos, bet viņu sniegtās konsultācijas vietējai kopienai veicinājušas jaunu sociālo uzņēmumu dibināšanu.
Pateicoties aktīvam vēstnieku darbam Daugavpilī, 2018. gada oktobrī norisinājās pirmais Sociālo inovāciju hakatons 48 h garumā, kur galveno balvu – biznesa konsultāciju 1000 eiro vērtībā nodrošināja British Council pārstāvniecība Latvijā. Īpaša sakritība – galvenās balvas ieguvēju komandā viena no dalībniecēm ir sociālās uzņēmējdarbības vēstniece Daugavpilī Oļesja Soboļevska, kas tikai apliecina, ka projekts patiešām ir devis nozīmīgu ieguldījumu vēstnieku prasmju un kompetenču veicināšanā un jaunu sociālo uzņēmumu ideju radīšanā. Šobrīd Oļesja kopā ar komandu aktīvi strādā pie idejas, lai to realizētu praktiski. Līdzīgs pasākums plānots arī 2019. gada rudenī, šoreiz tas notiks Kurzemes pusē.
Dažādos sociālās uzņēmējdarbības dalībnieku pasākumos divu gadu laikā klātienē sasniegta vairāk nekā 2000 cilvēku liela publika. Neklātienē ar komunikācijas pasākumiem sasniegti vairāk nekā 60 000 cilvēku.
Sadarbojoties Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijai un British Council pārstāvniecības Latvijā gan 2018., gan 2019. gadā tika rīkots Sociālās uzņēmējdarbības forums, katru gadu pulcējot ap 200 dalībnieku, lektoru, kā arī vieslektoru no ārvalstīm. Sociālās uzņēmējdarbības forums ir gada lielākais notikums šajā nozarē, jo visiem ir iespēja tikties vienuviet, iegūt ne tikai noderīgas zināšanas, bet arī jaunus kontaktus, turklāt 2019. gada pasākumā notika praktiskas meistarklases, meklējot risinājumus uzņēmējdarbības virzienu attīstībai nākotnē.
Gan 2018. gada vasarā, gan arī 2019. gada vasarā notika vēstnieku akadēmijas, kur trīs dienu garumā dalībnieki apgūst noderīgas prasmes, saliedējas, kā arī veidojas jaunas sadarbības, veidojot reālas sociālo uzņēmumu idejas. Vasaras vēstnieku akadēmijas pasniedzēji ir nozares profesionāļi, kuri gatavi izaicināt nometnes dalībniekus paskatīties uz savām idejām no malas, rast jaunas idejas.
Lai veicinātu pieejamību materiāliem par sociālo uzņēmējdarbību, kopējā projekta rezultātā tapusi gan asociācijas mājas lapa angļu un krievu valodās, gan izveidotas video intervijas ar vairākiem sociālās uzņēmējdarbības īstenotājiem, gan arī tiek rīkoti vebināri, kas ērti pieejami ikvienam. Ar British Council atbalstu šogad jau trešo reizi tiks izdots arī katalogs par sociālo uzņēmējdarbību Latvijā, kur ir pieejamas ne tikai aktualitātes, bet informācija par uzņēmumiem.
2019. gadā turpinās sociālās uzņēmējdarbības vēstnieku rīkoti pasākumi reģionos, daloties pieredzē vietējās kopienās, kā arī meklējot iespējas veidot jaunus projektus.