©

Pēteris Vīksna 

Starptautiskas mākslinieku komandas veidotā izrāde “Noktirne” un radošā darbnīca jauniešiem “Savienot un savienoties” 2018. gada vasaras izskaņā pētīja cilvēka un dabas saikni un mijiedarbi pilsētā, to, kā tie ietekmē viens otru un cik ļoti ir viens no otra atkarīgi. Radošās darbnīcas laikā 45 jaunieši kopā ar māksliniekiem Kristu Burāni, Endiju Fīldu un Ēriku Ēriksonu strādāja Ķengaragā – viņi kopā domāja, kustējās, sadarbojās un fiziski piedzīvoja savstarpējās saistības sajūtu, mācījās mainīt skatīšanās un kustēšanās ieradumus tā, lai pierastā vide atklātos no jauna.

Darbnīca aicināja jauniešus apzināties savu spēku ietekmēt situāciju un to, ko viņi var darīt, lai pilsēta kļūtu dabai un cilvēkam draudzīgāka.

Arī izrāde “Noktirne”, kas no 2018. gada 5. līdz 9. septembrim notika Ķengaraga apkaimē, pētīja cilvēka un dabas attiecības pilsētvidē, aizvedot skatītāju pilsētas neredzamajā un nepieradinātajā daļā, mainot ierasto skatiena fokusu un kustību trajektoriju. Izrāde sākās līdz ar saulrietu un turpinājās līdz vēlai naktij, kad tumsa kļūst par fonu pilsētas nakts dziesmai, kurā skaļi ieskanas dabas un dzīvnieku balsis. Reizē izrāde un fizisks ceļojums, “Noktirne” notika robežzonā, kur cilvēka radītais sastopas ar dabisko un uzdeva jautājumu par to līdzāspastāvēšanas nosacījumiem. Izrādi noskatījās vairāk nekā 230 skatītāju.